ВСУЕКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА В ЛУЦЬКОМУ ІНСТИТУТІ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ УНІВЕРСИТЕТУ «УКРАЇНА»

З нагоди річниці прийняття Загальної Декларації прав людини упродовж 10 грудня – 14 грудня 2018 р. у Луцькому інституті розвитку людини тривав Всеукраїнський тиждень права.

10 грудня 2018 р. за підтримки Головного територіального управління юстиції у Волинській області відбувся науково-практичний семінар: «Проблеми правового статусу особи в Україні».

Тематикою обговорення були наступні питання:

• Загальні проблеми захисту прав людини в Україні.
  • Проблеми правового статусу учасників бойових дій в Україні.
  • Проблеми правового регулювання громадянства в Україні.
  • Правовий статус трудових мігрантів.
  • Правовий статус осіб з інвалідністю в Україні.

У науково-практичному семінарі взяли участь:

Герасимик Микола Іванович  – начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти ГТУЮ у Волинській області.

Єлов Віталій Андрійович регіональний координатор взаємодії з громадськістю  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Волинській області.

Завидовська Оксана Григорівна суддя Апеляційного суду Волинської області  у відставці, нині практикуючий юрист.

Климчук Тетяна Дмитрівна – юрисконсульт на громадських засадах «Спілка воїнів АТО Волині».

Кудрицька Ольга Ярославівна – керівник Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Попов Анатолій Андрійович доцент кафедри права та фінансів Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна», кандидат юридичних наук, доцент.

11 грудня  2018 р. було  організовано та проведено модельне судове засідання з цивільного процесу. Предметом судового розгляду стала цивільна справа про позбавлення батьківських прав.

У заході взяли участь  студенти спеціальності «Право» та викладачі кафедри права та фінансів вищого навчального закладу.

У ході проведеного модельного засідання студенти спробували себе в ролі судді, представників сторін,  проявивши при цьому відмінні знання щодо організації та ведення судового засідання.

12 грудня 2018р. проводився перегляд документального фільму “Human” (“Людина”) французького режисера  Яна Артрюса-Бертрана про права людини.

Фільм став для всього світу своєрідним дзеркалом, в якому відображається людина, з його болем, радістю, проблемами і простим людським щастям. Про кохання, смерті, свободи та інші вічні питання відповідають герої фільму, прості люди

Студенти та викладачі вузу мали можливість відповісти собі на головне питання, яке ставить перед нами режисер «Що ж робить нас людьми?».

13 грудня 2018 р. відбувся правовий брейн-ринг із знання основних прав людини закріплених в Конституції України.

У змаганнях взяли участь команди: «Ліга правознавців» студенти спеціальності «Право» Луцького інституту розвитку людини та «Слуга народу» студенти коледжу технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки спеціальності «Право».

Гравці відповідали на поставленні питання, вирішували юридичний кросворд, на час вирішували тестові завдання. Гра вийшла цікавою, жвавою та пізнавальною.

Команди майстерно та вправно справлялися зі всіма поставленими завданнями, завзятість та наполегливість учасників команд захоплювала.

Переможцем гри стала команда «Слуга народу». проте учасники обох команд показали високий рівень підготовки.

14 грудня 2018 року на засідання кафедри права та фінансів були підведенні підсумки проведених заходів з нагоди річниці прийняття Загальної  Декларації прав людини та у рамках Тижня права.

За результатами роботи науково-практичного семінару «Проблеми правового статусу особи в Україні» готується електронний варіант збірника тез учасників Всуекраїнського тижня права, який буде оприлюднено на сайті інституту.