Відкрита лекція на тему: «Державна реєстрація шлюбу. Реформування у сфері державної реєстрації актів цивільного стану»

3 квітня 2018 року в Луцькому інституті розвитку людини пройшла відкрита лекція заступника начальника відділу державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Волинській області Панасюк Ольги Сергіївни на тему: «Державна реєстрація шлюбу. Реформування у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

Студенти мали змогу ознайомилися з порядком Державної реєстрації шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану, а саме: порядком подачі заяви про державну реєстрацію шлюбу, строками державної реєстрації шлюбу, підставами для скорочення місячного терміну реєстрації шлюбу, особливостями реєстрації шлюбу з іноземцями та ще безліч нюансів стосовно даного питання було з’ясовано у ході бесіди студентів із працівником відділу ДРАЦС.

Особливо цікаво було дізнатися про пілотні проекти Міністерства юстиції України, такі як:

– пілотний проект, який дає змогу фізичним особам подавати заяви (звернення) до відділу державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет із використанням веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану»;

– пілотний проект Міністерства юстиції України по отриманню свідоцтва про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку;

– шлюб за добу.

Ще багато новітньої інформації у сфері ДРАЦС дізналися студенти під час бесіди у формі «запитань-відповідей».