Тренінг із медіаграмотності

10 квітня 2019 року в Луцькому інституті розвитку людини Університету «Україна» відбувся тренінг із медіаграмотності, який проводився за підтримки Центру ґендерної освіти, Академії української преси та Академії Deutsche Welle (ФРН).

До участі зголосилися викладачі та студенти ЛІРоЛу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Ю. Кримського. Модераторка заходу – керівниця Центру ґендерної освіти, тренерка, Галина Іванівна Єрко.

Тренінг поєднував почергові презентації теоретичних аспектів медіаграмотності з інтерактивними вправами, де присутні мали нагоду спробувати застосувати отримані знання. Йшлося про інформування, пропаганду, рекламу, роботу з джерелами інформування, маніпуляції, верифікацію, фактчек, фейки та ін.

Задіяні в командну роботу учасники тренінгу розставляли маркери інформування та пропаганди; перевтілювались у журналістів, здійснюючи публікації для суспільно-політичного видання, сайту для мам, молодіжного видання та ресторанного бізнесу; спробували бути фактчекерами, що є актуальним сьогодні для розуміння передвиборної агітації.

Викладачі та студенти набули навичок, умінь, які дозволяють аналізувати та критично оцінювати інформацію, що особливо важливо для майбутніх фахівців у сфері інформаційної діяльності.