Диплом спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» – запорука успіху на сучасному ринку праці

Світ навколо стрімко змінюється, гостра конкуренція диктує свої закони. Необхідність в якісній освіті стає дедалі очевидною. Саме таку освіту сучасній молоді допомагає отримати Луцький інститут розвитку людини Університету «Україна», який готує дипломованих фахівців зі спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».Особливістю  навчання за цією спеціальністю є орієнтація на широкий спектр професій, які вважаються перспективними й затребуваними на сучасному ринку праці. Інформаційно-комунікаційна сфера – одна з основних життєво необхідних галузей діяльності людства, а координатором у розгалуженому світі ділових відносин виступає фахівець у галузі інформаційної діяльності, бібліотечної та архівної справи.

Підготовка фахівців бакалаврського та магістерського рівнів спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» базується на актуальних професійних напрямах: документознавчо-діловому, комунікаційно-інформаційному, управлінському, інформаційно-технологічному. Тому багато  випускників ЛІРОЛу після здобуття освітнього ступеня бакалавра чи магістра досягають кар’єрного зросту й обіймають керівні посади на підприємствах різних форм власності та в органах державної влади. Серед них:

Шамутило Наталія Володимирівна –  начальник відділення обліку особового складу відділу кадрів військової частини 99/71 м. Луцька (випускниця 2011 р.);

Маригода Галина Олександрівна – начальник архівного відділу Шацької районної державної адміністрації (магістр 2018 р. випуску).

У Луцькій районній раді працює Михальчук Олена Володимирівна, магістрантка, випускниця 2018 року, яка обіймає посаду секретаря керівника.

«Обіймаючи посаду секретаря керівника, я мала лише диплом молодшого спеціаліста, а тому все частіше приходила до висновку, що цього недостатньо. Тому, пройшовши чималий відбір, я вступила до Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» на спеціальність «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» і у 2018 році отримала диплом магістра. Фаховими знаннями з документаційної та бездокументаційної організації управлінської діяльності установ і підприємств, організації роботи з кадрами, управління соціальними процесами в установі завдячую викладачам кафедри. Теоретичні знання і практична підготовка стали вкрай необхідними для мене, особливо зараз, коли я почала працювати в ОТГ».
Олена Михальчук
Секретар керівника (Луцька районна рада)

Барашовець Олена Василівна, магістрантка, випускниця 2020 року, на сьогодні обіймає посаду  начальника відділу кадрів КЗ «Ківерцівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»:

«Прагнення знайти свою справу підштовхнуло до здобуття вищої освіти, тому я у 2014 року пішла навчатися до ЛІРоЛу за спеціальністю «Документознавство та інформаційна діяльність». «Кадрове діловодство», «Сучасні інформаційні технології управління персоналом» - ті навчальні дисципліни, що дали спеціальну фахову базу для моєї професії. Відтоді триває мій професійний ріст. Кадрова робота – конкретна робота, про яку я мріяла. Вступивши до магістратури, вдало поєднувала навчання з роботою, адже отримані на заняттях знання стали корисними та необхідними для мого професійного росту».
Олена Барашовець
Начальник відділу кадрів КЗ «Ківерцівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»

Полячук Андрій Олександрович – директор Центру культури та дозвілля Люблинецької територіальної громади (випускник 2018 р.):

«Навчання саме за освітньою програмою «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» в Луцькому інституті розвитку людини ґрунтовно підготувало мене до керівної посади у сфері культури. Викладачі спеціальності значну увагу приділяли культурним, комунікативним та нормативним аспектам інформаційної діяльності. Цікавими були практичні заняття з використанням сучасних інформаційних технологій та Інтернету. Я не шкодую, що обрав цей заклад вищої освіти».
Андрій Полячук
Директор Центру культури та дозвілля Люблинецької територіальної громади

Третевич Марія Володимирівна секретар ДП “АСЗ №1” АТ АК “Богдан Моторс” (випускниця 2020 р.)

«Луцький інститут розвитку людини – це статус, а можливість навчатися у ньому – шанс на успішне майбутнє. Обравши спеціальність «Документознавство та інформаційна діяльність», я жодного разу не пошкодувала про свій вибір, адже саме ця спеціальність дає фахові знання та уміння в багатьох галузях: діловодство, документознавство, реклама, менеджмент, документні комунікації, PR-технології. Отримавши диплом магістра, я з легкістю працевлаштувалася за фахом. Здобутими знаннями і професійними навичками я завдячую колективу кафедри, які постійно наголошували, що системний підхід до вирішення поставлених завдань, здатність до нестандартного мислення, працездатність і прагнення до самовдосконалення – запорука власного успіху. Я переконала в одній простій істині: наша успішність в першу чергу залежить від нашого бажання постійно вчитися, розвиватися та самовдосконалюватися».
Марія Третевич
Секретар ДП "АСЗ №1" АТ АК "Богдан Моторс"

Коба Оксана Володимирівна – провідний спеціаліст Волинської обласної бібліотеки для юнацтва (випускниця 2016 р.)

«Виконуючи функції бібліотекаря, я як фахівець повинна вміти все: бути спеціалістом з інформаційних технологій, культурологом, піар-технологом, літератором, дизайнером, режисером, психотерапевтом, проводити майстер-класи, виступати, бути активним бібліотекарем, адже тиша в бібліотеці – явище необов’язкове. Більшість знань нам давали викладачі. Було дивно: для чого нам психологія, етика, естетика, РR-технології, прес-служба? І лише зараз я зрозуміла, що ці навчальні дисципліни дали мені можливість впевнено триматися та презентувати себе як бібліотекаря».
Оксана Коба
Провідний спеціаліст Волинської обласної бібліотеки для юнацтва

Войтюк Юлія Петрівна – старший бібліотекар Любитівської бібліотеки-філії №34 (випускниця 2018 р.)

«Чому з сотень професій я обрала професію бібліотекаря? Любов до книги, до читання? Ні, не тільки це. Головне, по-моєму, людина, що дає книгу, несе людям світло пізнання, допомагає через книгу подолати свої сумніви, розчарування, відчути справжні хвилини щастя. Я обрала професію бібліотекаря справою свого життя. Я не уявляю себе окремо від книг, окремо від бібліотеки, від спілкування з читачами. Викладачі кафедри вселили в мені впевненість, що я зможу бути професіоналом у своїй справі».
Юлія Войтюк
Старший бібліотекар Любитівської бібліотеки-філії №34

Людину, яка отримала освіту за спеціальністю «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», видно відразу: системний підхід до вирішення поставлених задач, конструктивний і гнучкий розум, здатність до нестандартного мислення. А якщо до цього додати такі якості як пунктуальність, ретельність, працездатність, прагнення до самовдосконалення, то вимальовується образ фахівця, цілком здатного зробити блискучу кар’єру. Серед випускників Луцького інституту розвитку людини спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» є чимало таких осіб. Багато хто працює за фахом у кадрових агенціях, у закладах освіти, комерційних структурах і організаціях різних форм власності. Є також ті, хто пов’язав своє життя з науковою та викладацькою діяльністю в університетах і коледжах.

Подворнюк Ольга Володимирівна – викладач циклової комісії діловодства та інформаційної діяльності Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Кримського (магістрантка, випускниця 2009 р.)

«Серед усіх прийнятих людиною рішень найважливішу роль відіграє вибір життєвого шляху та сфери професійної трудової діяльності. Після закінчення школи я обрала для вступу Луцький інститут розвитку людини Університету «Україна» спеціальність «Документознавство та інформаційна діяльність». На сьогодні, працюючи викладачем Володимир-Волинського педагогічного коледжу, можу з упевненістю сказати, що в сучасному інформаційному суспільстві практичні навички та компетентності, знання інформаційних технологій, управління документною інформацією, вміння здійснювати інформаційно-аналітичне прогнозування і працювати з документами стають рушійною силою. Усі ці непрості істини мені щоденно доносили викладачі кафедри – професіонали своєї справи. Я люблю свою професію, тому особливо ціную ті знання, вміння і навички, які здобувала під час навчання в цьому закладі вищої освіти. Тішить, що це не лише теорія з підручників, а практичні заняття, поради і практична підготовка – чудова можливість виявити «білі плями» у знаннях і навчитися використовувати вивчене у щоденній освітній діяльності. І, напевно, головне, чому я навчилась за п’ять років навчання – це працювати в команді, а також адекватно й аналітично сприймати реальність, в якій ми живемо, що дуже важливо, аби встигати за швидким темпом життя ХХІ століття».
Ольга Подворнюк
Викладач циклової комісії діловодства та інформаційної діяльності Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Кримського

Викладачі спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» разом зі студентами постійно удосконалюють свій рівень професійних знань та вмінь, застосовують сучасні методики навчання, проводять семінари, беруть участь у тренінгах, щоб надати здобувачам освіти фахові компетентності, актуальні на сучасному ринку праці.

 

Тренінг з медіаграмотності

Можна з упевненістю сказати, що той, хто обрав спеціальність «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», зробив перший крок до успішної кар’єри. Адже, навчаючись за цим фахом, ви отримаєте ґрунтовні знання і можливість розвивати й вдосконалювати свою професійну майстерність, підтверджуючи постулат часу: людина XXI століття – це людина з широким кругозором, багатим внутрішнім світом, культурна й інтелігентна.

ХХІ століття називають ерою інформаційного суспільства, у якому інформація все частіше визначається як основний ресурс майбутнього, але повністю використовувати його зможуть тільки ті, хто має необхідні знання і підготовку. Ось чому нові пріоритети суспільного розвитку потребують висококваліфікованих фахівців, які володіють знаннями і навичками роботи з документами (як паперовими, так і електронними), з інформаційними системами та найсучаснішими програмними засобами. Якщо ти хочеш бути саме таким, тоді вступай до нас – у Луцький інститут розвитку людини Університету «Україна» на спеціальність «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».