Центр фізичної реабілітації “Крок”

Науково-дослідна та практична робота студентів – один з найважливіших засобів підвищення якості підготовки спеціалістів у вищій школі, тому метою СННВП є створення умов для розкриття наукового та творчого потенціалу студентів, які навчаються в інституті, розвиток в них наукового мислення і навичок дослідницької роботи, розвиток інноваційної діяльності, організаційна допомога керівництву вищого навчального закладу в оптимізації наукової та навчальної роботи, проходження практики на базі інституту.

При кафедрі функціонує студентський навчально-науковий виробничий підрозділ «Центр фізичної реабілітації «Крок», який досліджує проблему оптимізації психофізіологічного стану різних контингентів дітей і молоді у навчальних закладах. У науково-дослідній лабораторії студенти навчаються проводити комплексне медико-біологічне обстеження, яке включає в себе антропометрію, електрокардіографію, спірографію, велоергометрію, а також моніторинг електрокардіограми й аналізу варіабельності серцевого ритму за Холтер. За результатами проведених досліджень проблематики наукової діяльності кафедри студенти СННВП готують доповіді на науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах та конкурсах; наукові статті різного рівня; дипломні проекти.

Очолює проблемну групу доц. кафедри. АндрійчукЮ.М. Для проведення наукових досліджень у розпорядженні підрозділу є сучасне обладнання (комплекс електрокардіографічний комп’ютерний CARDIOTEST ТУ У 33.1 – 30428373 ‑ 003 – 2002, спірометр, пневмотахометр, електроміорефлексометр «ЕМР–01»).

Результатом діяльності студентського наукового формування є захист дисертаційної роботи Андрійчук Ю.М. на тему «Оптимізація фізичного стану високорослих підлітків у процесі секційних занять волейболом» 15.05.15 року у спеціалізованій вченій раді Д 26.829.02 Національного університету фізичного виховання і спорту України (Наказ від 29.09.2015 р. №988); перемога студента напряму підготовки «Здоров’я людини» у ХІІ конкурсі наукових робіт студентів з інвалідністю під науковим керівництвом Кирилюк В.В.; проведення відкритих лекції на тему : «Діагностика та профілактика сколіозу у дітей шкільного віку» для вихованців ЗОШ № I-III ст. смт. Олика, Боремельської НВК ЗОШ I-II ст., ЗОШ I-III ст. с. Березовецької, Луцької ЗОШ I-III ст № 25, ЗОШ № I-III ст. с. Лище, ЗОШ № 2 гімназія I-III ст. ім.А.П.Брянського, Підгаївської НВК ЗОШ I-III ст. гімназія, Луцької ЗОШ I-III ст. №11, Луковичівської ЗОШ I-III ст., Немирівської ЗОШ I-III ст., Оздоровчо реабілітаційний центру «КРОК», Іваничівської ЗОШ I-III ст. № 2, КЗЛОР «Сокальська ЗО санаторна школа-інтернат I-III ст. ім. Т.Шевченка,ОКЗ «Підполінська спеціальна ЗОШ».

Практичне застосування результатів розробки наукового напряму дослідження «Оптимізація психофізіологічного стану різних контингентів дітей і молоді у навчальних закладах» було апробовано:

при проходженні практики за профілем майбутньої професії студентами у формі надання послуг фізичного реабілітолога у Волинському обласному госпіталі інвалідів війни, реабілітаційному центрі «Надія», серед військовослужбовців прикордонних військ луцького мобільного загону та воїнів-авганців, Центрі реабілітації дітей-інвалідів, Крупівському навчально-реабілітаційному центрі для дітей з вадами зору, спортивних змаганнях для візочників у м. Луцьку;

при проходженні навчальної практики студентами у формі проведення уроків фізичної культури, виконання обов’язків класного керівника у загальноосвітніх школах міста Луцька (ЗОШ № 25) та Волинської області;

при проходженні навчальної практики студентами у формі проведенні тренінгів зі здорового способу життя; бесід-лекцій стосовно відмови від шкідливих звичок у Загальноосвітній школі-центрі реабілітації для дітей з особливими потребами “Надія”, загальноосвітніх школах міста Луцька (ЗОШ № 25) та Волинської області.